Ogłoszenia duszpasterskie 26.05.2024

1. Dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej. Dzisiaj również Dzień Mamy, pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach.

2. W środę ks. proboszcz odprawi Mszę św. dziękczynną z okazji 25 rocznicy święceń kapłańskich. O godzinie 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Natomiast po Mszy św. adoracja i czuwanie modlitewne. Od godziny 20.00 okazja do spowiedzi św.

3. W czwartek, 30 maja, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, -Boże Ciało. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 10.00. Msza św. w tym dniu jeszcze o godzinie 18.00. Nie będzie nabożeństwa majowego o 17.30 ponieważ będziemy się modlić litanią w czasie procesji. Proszę o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach i proszę aby ołtarze przygotowali: I – Młodzież i mieszkańcy ulicy Bocznej, II -Strażacy III – Rolnicy, IV – Żywy Różaniec. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów. W tym dniu dzieci z klasy IV bedą przeżywały rocznicę I Komunii św. Msze św. na filiach: Niesporowice 7.30, Sarnik 8.30, Jagowo 9.00 i Chrapowo 10.00. Prosimy o udekorowanie naszych domów i okien

4. Od soboty Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy, a w szczególności w Oktawie Bożego Ciała.

5. W sobotę serdecznie zapraszamy mężczyzn na męski różaniec o godzinie 7.00 przed grotą Matki Bożej, natomiast kobiety do kościoła. Po zakończonym różańcu o 7.30 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi na którą wszyscy jesteśmy zaproszeni, następnie pół godziny Adoracji.

6. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze.

7. W tym tygodniu w naszej rodzinie parafialnej pożegnaliśmy: + Helenę Siupa