Ogłoszenia duszpasterskie 17.09.2023

1. Dziś dwudziesta czwarta niedziela zwykła w ciągu roku. Dobry Bóg w swojej łaskawości zgromadził nas w świątyni, abyśmy po raz kolejny sprawowali pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech moc Boga płynąca z tajemnicy Eucharystii wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela i dźwiganiu codziennego krzyża.

2. Jutro 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. czas na adorację i czuwanie modlitewne do godziny 21.00. Od godziny 20.00 okazja do spowiedzi św.

4. W czwartek obchodzimy święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

5. W przyszłą Niedzielę będziemy przeżywać w naszej archidiecezji Niedzielę Hospicyjną. W związku z tym CARITAS przeprowadzi zbiórkę do puszek aby wspomóc życie codzienne pacjentów w Hospicjum.

6. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze.

7. W tym tygodniu w naszej rodzinie parafialnej pożegnaliśmy: + Annę Karżanowicz