Ogłoszenia duszpasterskie 10.09.2023

1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

2. We wtorek zapraszam na Mszę św. rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. czas naadorację i czuwanie modlitewne do godziny 21.00. Od godziny 20.00 okazja do spowiedzi św. Natomiast o godzinie 20.30 nabożeństwo Fatimskie zakończone procesją ze świecami.

4. W czwartek 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem

5. W przyszłą Niedzielę zapraszamy dzieci na Mszę św. o godzinie 10.00. Szczególnie dzieci klas I, którym poświęcone zostaną tornistry oraz dzieci przygotowujące się do I komunii św.

6. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość oraz za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości odpustowej. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze.