Ogłoszenia duszpasterskie 30.04.2023

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza.Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych.

2. W poniedziałek wspominamy św. Józefa rzemieślnika i rozpoczynamy miesiąc Maj. Zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie o godzinie 17.30

3. W środę, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Uroczysta Msza św. w intencji naszej Ojczyzny o godzinie 10.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku, natomiast o godzinie 18.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Natomiast po Mszy św. zapraszam na adorację i czuwanie modlitewne. Od godziny 20.00 okazja do spowiedzi św.

4. W czwartek zapraszamy na próbę dzieci komunijne o godzinie 16.00 a kandydatów do bierzmowania o godzinie 17.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: – w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.30

– w piątek o godzinie 10.00 Różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do 17.30. Proszę o zapisanie się na godziny adoracji na kartce na stoliku. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. W piątek odwiedziny chorych od godziny 9.00.

– W sobotę serdecznie zapraszam mężczyzn na męski różaniec o godzinie 7.00 przed grotą Matki Bożej. Po zakończonym różańcu o 7.30 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi na którą wszyscy jesteśmy zaproszeni, następnie pół godziny Adoracji

6. Zostaliśmy poproszeni o pomoc materialną w budowie Kościoła w Grodnie na Białorusi. Na ten cel można nabyć w zakrystii cegiełki o wartości 100 zł.

7. Przypominamy i zachęcamy do składania intencji na nasz Kaplicę Adoracji.

8. Bardzo dziękuje za wszelką życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze i miłość.