Ogłoszenia duszpasterskie 23.04.2023

1. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

2. W poniedziałek będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

3. We wtorek 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Zapraszamy na Mszę Świętą, w czasie której będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania o godzinie 17.00

4. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Natomiast po Mszy św. zapraszam na adorację i czuwanie modlitewne. Od godziny 20.00 okazja do spowiedzi św.

5. Zostaliśmy poproszeni o pomoc materialną w budowie Kościoła w Grodnie na Białorusi. Na ten cel można nabyć w zakrystii cegiełki o wartości 20, 50, i 100 zł.

6. Bardzo dziękuje za wszelką życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze i miłość.