Ogłoszenia duszpasterskie 26.03.2023

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do rozważania Drogi krzyżowej i Gorzkich żali.

2. W środę o godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zapraszamy na adorację i czuwanie modlitewne. Okazja do spowiedzi św. od godziny 20.00.

3. W czwartek zapraszam na 17.30 na spotkanie i Mszę św. dzieci przygotowujące się do bierzmowania.

4. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na drogę Krzyżową dzieci oraz dorosłych o godzinie 17.30 natomiast młodzież o godzinie 20.00. Gorzkie żale w niedzielę o godzinie 17.30. Ofiary zbierane na Gorzkich Żalach przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu.

5. W pierwszą sobotę miesiąca kwietnia serdecznie zapraszam mężczyzn na męski różaniec o godzinie 7.00 przed grotą Matki Bożej. Po zakończonym różańcu o 7.30 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi na którą wszyscy jesteśmy zaproszeni, następnie pół godziny Adoracji.

6. Najbliższa niedziela, 02 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Przed każdą Mszą św. będzie można nabyć Palmę, które będzie rozprowadzał Caritas.

7. W następną Niedzielę 02 kwietnia w rocznicę śmierci świętego Jana Pawła II zapraszamy na modlitwę przy Jego figurze o godzinie 21.00.

8. Zachęcamy do składania intencji na naszą kaplicę Adoracji byśmy mogli zawsze mieć możliwość spotykania się z Żywym Jezusem w Adoracji.

9. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze.

10. W minionym tygodniu w naszej rodzinie parafialnej pożegnaliśmy: + Stanisława Janson