Ogłoszenia duszpasterskie 1.09.2024

1. W dniu dzisiejszym Dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne Plony na Mszy św. o godzinie 13.00. Pamiętajmy o naszej wdzięczności za wszystko co Pan Bóg dla nas czyni. Dzisiaj nie ma Mszy św. o godzinie 18.00.

2.Jutro rozpoczynamy Rok Szkolny. Zapraszamy na Mszę św. wszystkich pracowników naszych szkół. Msza św. w Pełczycach o godzinie 9.00. I również jutro z racji pierwszego poniedziałku miesiąca, po Mszy św. wieczornej modlitwa za wstawiennictwem Św. Franciszka z Asyżu.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. czas na adorację do godziny 21.00. Od godziny 20.00 okazja do spowiedzi św.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek na Mszy św. modlimy się o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania.

– w piątek o godzinie 10.00 Różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do 17.30. Proszę o zapisanie się na godziny adoracji na kartce na stoliku. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. W piątek odwiedziny chorych od godziny 9.00.

W sobotę serdecznie zapraszam mężczyzn na męski różaniec o godzinie 7.00 przed grotą Matki Bożej, natomiast kobiety do kościoła. Po zakończonym różańcu o 7.30 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi na którą wszyscy jesteśmy zaproszeni, następnie pół godziny Adoracji.

5. W następną niedzielę, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Dla naszej rodziny parafialnej to szczególny dzień ODPUSTU oraz poświęcenia Kaplicy Adoracji. Msza św. o godzinie 12.00 i po Mszy św. procesja. Uroczystości będzie przewodniczył Kanclerz Kurii Metropolitalnej ks. kan Sławomir Zyga Bardzo proszę o przygotowanie procesji. Szczególnie zapraszam dzieci przygotowujące się do I komunii św. W czasie Mszy św. poświęcenie ziarna na zasiew. Po Mszy św. wszyscy zatrzymajmy się na poczęstunek przy kościele.

6. W czwartek o godzinie 18.30 zapraszamy chętnych na sprzątanie naszej świątyni, aby przygotować kościół do odpustu parafialnego.

7. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej rodzinie parafialnej: + Piotra Zych