Ogłoszenia duszpasterskie 11.08.2024

1. Dzisiaj kolejna wakacyjna niedziela. Dziękujmy Panu Bogu za dni, które nam daje i korzystajmy z daru czasu aby przemieniać własne serca.

2. We wtorek 13 sierpnia Nabożeństwo fatimskie, po Mszy Świętej o godz. 18.00. Zabierzmy ze sobą świece. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zapraszamy na adorację i czuwanie modlitewne. Od godziny 20.00 okazja do spowiedzi św.

4. W czwartek 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w kościele parafialnym tak jak w każdą Niedzielę.

W polskiej tradycji uroczystość ta nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W dniu tym przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

5. W czwartek 15 sierpnia zapraszamy na Mszę św. i poświęcenie Groty Matki Bożej do Chrapowa na godzinę 13.00. Po Mszy św. mieszkańcy Chrapowa zapraszają wszystkich na poczęstunek.

6. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego wypoczynku i nabrania sił a gościom przyjeżdżającym do nas na urlop pięknych chwil w naszej uroczej ziemi Pełczyckiej.

7. W tym tygodniu w naszej rodzinie parafialnej pożegnaliśmy: + Józefa Stasiak