Ogłoszenia duszpasterskie 19.05.2024

1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii. Natomiast jutro Uroczystość N M P Matki Kościoła Patronki naszej diecezji.

2. Dzień dzisiejszy rozpoczyna w naszej diecezji całoroczne obchody Jubileuszu 900-lecia Pomorskiej Misji Św. Ottona na ziemiach nad Odrą i Bałtykiem.

3. Trwa miesiąc maj, w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

4. W środę o godzinie 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Natomiast po Mszy św. adoracja i czuwanie modlitewne. Od godziny 20.00 okazja do spowiedzi św.

5. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W naszej modlitwie pamiętajmy o kapłanach i wypraszajmy nowe powołania kapłańskie i zakonne.

6. W następną Niedzielę w naszej rodzinie parafialnej uroczystość I Komunii Św. dla dzieci ze szkoły w Pełczycach w kościele parafialnym o godzinie 9.30, natomiast dla dzieci ze szkoły w Chrapowie o godzinie 12.00 w kościele w Chrapowie. Ze względu na I komunię św. za tydzień w Jagowie Msza św. o godzinie 11.00.

7. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze.