Ogłoszenia duszpasterskie 11.06.2023

1. Dziś przypada dziesiąta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

2. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30, a do czwartku z procesją wokół Kościoła. Na zakończenie oktawy w czwartek poświęcenie wianków, kwiatów i ziół.

3. We wtorek 13 czerwca Nabożeństwo fatimskie po Mszy Świętej o godz. 18. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej. We wtorek nie będzie nabożeństwa o godzinie 17.30.

4. W środę o Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zapraszamy na adorację i czuwanie modlitewne. Od godziny 20.00 okazja do spowiedzi św.

5. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszej rodzinie parafialnej to dzień odpustu w Niesporowicach. Serdecznie zapraszamy cała parafię na tą uroczystość do Niesporowic na godzinę 19.00.

6. W sobotę zapraszamy na poświęcenie pomnika na grobie Ks. kan. Henryka Raźniewskiego. Na cmentarzu o godzinie 17.00 pomnik poświęci Ks. Abp. Andrzej Dzięga. Można włączyć się w inicjatywę powstania pomnika wpłacającą ofiarę na konto parafialne lub w zakrystii.

7. Przypominamy i zachęcamy do składania intencji na nasz Kaplicę Adoracji.

8. Bardzo dziękuje za wszelką życzliwość oraz za przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała wszystkim zaangażowanym. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze.

9. W niedzielę 18 i 25 czerwca CARITAS przeprowadzi zbiórkę do puszek na kolonia dla dzieci z rodzin wielodzietnych i ubogich.

10. W tym tygodniu w naszej rodzinie parafialnej pożegnaliśmy: + Władysława Kwilińskiego i Elżbietę Dąbkowską.