Ogłoszenia duszpasterskie 29.09.2024

1. W dniu dzisiejszym w naszej archidiecezji przeżywamy Niedzielę Hospicyjną. W związku z tym CARITAS przeprowadza zbiórkę do puszek aby wspomóc życie codzienne pacjentów w Hospicjum.

2. Zapraszamy do Trwania na adoracji przed Panem Jezusem w naszej kaplicy. Zapisywać się można na kartce w kaplicy oraz na stronie internetowej parafii. Kaplica jest otwarta od godziny 10.00 do 17.30.

3. We wtorek rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30 a w środę po Mszy św.

4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. czas na adorację do godziny 21.00. Od godziny 20.00 okazja do spowiedzi św.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek na Mszy św. modlimy się o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania.

– w piątek od godziny 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w kaplicy do 17.30. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. W piątek odwiedziny chorych od godziny 9.00.

W sobotę serdecznie zapraszam mężczyzn na męski różaniec o godzinie 7.00 przed grotą Matki Bożej, natomiast kobiety do kościoła. Po zakończonym różańcu o 7.30 pół godziny Adoracji.

6. Serdecznie zapraszamy naszych drogich parafian do sprzątania naszego kościoła w piątek po Mszy św.

7. W sobotę zapraszamy wszystkich mieszkańców Pełczyc oraz całej gminy na wyjątkowe wydarzenie. Ogłoszenie św. Franciszka z Asyżu Patronem Miasta i Gminy Pełczyce. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 13.00 w Urzędzie Gminy i na Placu Bursztynowym. O godzinie 14.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Wejmana. Szczegółowy program jest na plakacie przed kościołem. Trwamy w nowennie do św. Franciszka codziennie po Mszy św.

8. W poprzednią Niedzielę na pomoc powodzianom zebraliśmy 7900 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

9. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze.